Admin
Posts by :
Classic TT 2013 Vålerbanen lørdagsresultater!
Vi bringer her resultater fra lørdagens løp i de klasser hvor Solør MCK hadde med førere.
MODERNE KLASSER LØRDAG:
Klasse: 125 Junior Standard (1. runde Norgescup) 2 deltakere
1. plass – #74 CHRISTIAN SOLBERG HANSEN SOLØR MCK KAWASAKI
2. plass – #4 Peder Kongtorp Skaret NMK Aurskog-Høland Aprilia
Klasse: Nasjonal – 600 (3. runde Norgescup) 9 deltakere
1. plass – #14 HÅVARD STAMSTAD SOLØR MCK YAMAHA
2. plass – #67 Hasse Gustavsson Västra MK / SE Aprilia 250
3. plass – #16 Theng Wanwatthana Borg MCK Yamaha
4. plass – #61 OVE MAGNE BERGE SOLØR MCK HONDA
5. plass – #30 JON TERJE ØDEGAARD SOLØR MCK HONDA
6. plass – #18 FINN KRISTIANSEN SOLØR MCK YAMAHA
7. plass – #81 KIM ERIK KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
8. plass – #22 ESPEN KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
Klasse: Nasjonal – 1000 (3. runde Norgescup) 13 deltakere
1. plass – #80 JONATHAN KJØSTERUD SOLØR MCK SUZUKI
2. plass – #70 Tore Stene Kristiansand MXK Suzuki
3. plass – #59 Amund Granli NMK Aurskog- Høland – Honda
4. plass – #100 VIDAR MOE SOLØR MCK SUZUKI
5. plass – #94 Lasse Krohn Hansen Borg MCK / Solør MCK Suzuki
6. plass – #77 Lars Bjørgo Osterøy MSK / Solør MCK – Yamaha
7. plass – #96 ANDERS VALLE SOLØR MCK SUZUKI
8. plass – #191 DAG SCHANKE SOLØR MCK SUZUKI 1000
DNF – #95 JAN AKSEL BJØLSETH SOLØR MCK SUZUKI
CLASSIC KLASSER LØRDAG
Klasse: SuperMono NORDIC OPEN / NORSK CUP 17 deltakere
1. plass – #37 Stefan Karlsson MCHK-R / SE BMW
2. plass – #24 Mikael Andersson MCHK-R / SE GRC
3. plass – #3 Christer Sehlstedt MCHK-R / SE KTM
5. plass – #40 TOR HENNING MOLSTAD SOLØR MCK HARRIS BMW
Klasse: Classic 500 NORDIC OPEN / NORSK CUP 14 deltakere
1. plass – #41 Klas Eriksson Kalmar MK, SE Honda
2. plass – #75 Ari Tiainen SMK / FIN Petty Manx
3. plass – #17 Lars Sandberg – Sydskånes emse MCK Seeley G50
4. plass – #8 MAX STORSVEEN SOLØR MCK HONDA
15. plass – #22 ESPEN A. KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
DNS – #40 TOR HENNING MOLSTAD SOLØR MCK MATCHLESS G50
Klasse: Classic 750 NORDIC OPEN / NORSK CUP 15 deltakere
1. plass – #141 MORTEN STORSVEEN SOLØR MCK HONDA
2. plass #3 Morten Rygh ACM Frisco Triumph
3. plass – #2 Sverre Saxegaard CRC BSA
4. plass – #65 MIKKEL STORSVEEN SOLØR MCK HONDA
6. plass – #69 LEIF ERIK KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
DNF – #46 MORTEN RØNNING SOLØR MCK BSA
Klasse: Classic 250 NORDIC OPEN / NORSK CUP 9 deltakere
1. plass – #131 Timo Haapoja SVKMK, FIN Suzuki
2 plass – #35 Per Sande MCHK-R, SE Motobi Corsa
3. plass – #6 Ketil Greve CRC Honda
6. plass – #16 FRODE BEKVIK SOLØR MCK DUCATI 250
Klasse: Forgotten Era >250 NORDIC OPEN / NORSK CUP 20 deltakere
1. plass – #42 Jarl Selmark CRC Suzuki 1000
2. plass – #14 Knut Holte CRC MotoGuzzi
3. plass – #3 Sven Erik Johansen Oslo MK Yamaha 500
13. plass – #45 RUNE VANGEN SOLØR MCK LAVERDA 750
15. plass – #24 PER KATZENMAIER SOLØR MCK DUCATI 749
Klasse: Classic Formula 80-87 F1 NORDIC OPEN / NORSK CUP – 23 deltakere
1. plass – #38 ROY ERIK BJØRRNDALEN SOLØR MCK YAMAHA
2. plass – #2 Johnny Nordberg Västra MK, SE , Yamaha
3. plass – #42 Jarl Selmark CRC Suzuki 1000
4. plass – #105 – ODDGEIR MIKKELRUD – SOLØR MCK SUZUKI
5. plass – #24 TOMMY THOMSEN SOLØR MCK SUZUKI
6. plass – #120 – Helge Rødås Nord Odal MCK / Solør MCK HD
11. plass – #19 – GUTTORM NYHUS – SOLØR MCK HONDA
12. plass – #10 – LEIF KRISTIANSEN – SOLØR MCK HONDA
14. plass – #98 Torbjørn Gundersen NMK Elverum / Solør MCK Buell
Klasse: Classic Formula 80-87 F2 NORDIC OPEN / NORSK CUP – 14 deltakere
1. plass – #41 Klas Eriksson Kalmar MK /SE – Yamaha
2. plass – #99 Svein Kragtorp Borg MCK – Honda
3. plass – #2 Sverre Saxegaard CRC – Honda
4. plass – #52 GEIR ABRAHAMSEN HOLMBERG SOLØR MCK HONDA
Klasse: Classic Sidevogn B NORDIC OPEN / NORSK CUP – 9 deltakere
1. plass – #11 Markus Andersson / Kent Strid MCHK-R / SWE BMW 997
2. plass – #1 Kjell Strømberg / Jonas Fosser – MCHK-R / SWE HS Weslake 900
3. plass – #7 Andreas Nærby / ROY ØWRE NMK Aurskog-Høland / SOLØR MCK HONDA 750
DNF – #3 ROLF HOLMLUND / TOR HENNING MOLSTAD SOLØR MCK KAWASAKI
Klasse: Classic Sidevogn D NORDIC OPEN / NORSK CUP – 5 deltakere
1. plass – #51 GEIR JOHNSEN / JIM JOHNSEN SOLØR MCK Yamaha
2. plass – #52 Stig Sixtensson / Erik Gundersen MC Alingsås / SWE Suzuki
3. plass – #32 Lasse Jansson / Karin Jansson MCHK-Racing Suzuki
DNS – #55 Trond Stårvik / TOR LANGDALEN CRC / SOLØR MCK Suzuki
Klasse: 250 GP NORDIC OPEN / NORSK CUP – 4 deltakere
1. plass – #12 OLAV AUNEMO SOLØR MCK YAMAHA
2. plass – #25 Oscar Winberg Västra MK, SE – Yamaha
DNS – #52 GEIR ABRAHAMSEN HOLMBERG SOLØR MCK HONDA
Dette ga lørdag 8 pallplasser, derav 7 første- og 1 tredjeplass.
Klubben gratulerer.
Classic TT 2013 Vålerbanen
MODERNE KLASSER SØNDAG:
Klasse: 125 Junior Standard (1. runde Norgescup) 2 deltakere
1. plass – #4 Peder Kongtorp Skaret NMK Aurskog-Høland Aprilia
DNF – #74 CHRISTIAN SOLBERG HANSEN SOLØR MCK KAWASAKI
Klasse: Nasjonal – 600 (3. runde Norgescup) 9 deltakere
1. plass – #61 OVE MAGNE BERGE SOLØR MCK HONDA
2. plass – #30 JON TERJE ØDEGAARD SOLØR MCK HONDA
3. plass – #18 FINN KRISTIANSEN SOLØR MCK YAMAHA
DNS – #81 KIM ERIK KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
DNS – #22 ESPEN KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
DQ – #14 HÅVARD STAMSTAD SOLØR MCK YAMAHA
Klasse: Nasjonal – 1000 (3. runde Norgescup) 13 deltakere
1. plass – #80 JONATHAN KJØSTERUD SOLØR MCK SUZUKI
2. plass – #70 Tore Stene Kristiansand MXK Suzuki
3. plass – #94 Lasse Krohn Hansen Borg MCK / Solør MCK Suzuki
4. plass – #96 ANDERS VALLE SOLØR MCK SUZUKI
5. plass – #100 VIDAR MOE SOLØR MCK SUZUKI
DNF – #77 Lars Bjørgo Osterøy MSK / Solør MCK – Yamaha
DNS – #191 DAG SCHANKE SOLØR MCK SUZUKI 1000
DNS – #95 JAN AKSEL BJØLSETH SOLØR MCK SUZUKI
CLASSIC KLASSER SØNDAG
Klasse: SuperMono NORDIC OPEN / NORSK CUP 17 deltakere
1. plass – #3 Christer Sehlstedt MCHK-R / SE KTM
2. plass – #24 Mikael Andersson MCHK-R / SE GRC
3. plass – #65 Michael Gustavsson MCHK-R / SE KTM
DNS – #40 TOR HENNING MOLSTAD SOLØR MCK HARRIS BMW
Klasse: Classic 500 LØP 2 NORDIC OPEN / NORSK CUP 11 deltakere
1. plass – #17 Lars Sandberg – Sydskånes emse MCK Seeley G50
2. plass – #75 Ari Tiainen SMK / FIN Petty Manx
3. plass – #8 MAX STORSVEEN SOLØR MCK HONDA
DNS – #22 ESPEN A. KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
DNS – #40 TOR HENNING MOLSTAD SOLØR MCK MATCHLESS G50
Klasse: Classic 750 NORDIC OPEN / NORSK CUP 15 deltakere
1. plass – #141 MORTEN STORSVEEN SOLØR MCK HONDA
2. plass – #2 Sverre Saxegaard CRC BSA
3. plass – #65 MIKKEL STORSVEEN SOLØR MCK HONDA
DNF – #46 MORTEN RØNNING SOLØR MCK BSA
DNS – #69 LEIF ERIK KRISTIANSEN SOLØR MCK HONDA
Klasse: Forgotten Era >250 NORDIC OPEN / NORSK CUP 11 deltakere
1. plass – #42 Jarl Selmark CRC Suzuki 1000
2. plass – #1 Sven Erik Johansen Oslo MK Yamaha 500
3. plass – #14 Knut Holte CRC MotoGuzzi
9. plass – #45 RUNE VANGEN SOLØR MCK LAVERDA 750
14. plass – #24 PER KATZENMAIER SOLØR MCK DUCATI 749
Klasse: Classic Formula 80-87 F1 LØP 2 NORDIC OPEN / NORSK CUP 23 deltakere
1. plass – #96 – ODDGEIR MIKKELRUD – SOLØR MCK SUZUKI
2. plass – #47 Bjørn Nordensten LMS, SE , Suzuki
3. plass – #3 Sven Erik Johansen Oslo MK Yamaha 500
6. plass – #38 ROY ERIK BJØRRNDALEN SOLØR MCK YAMAHA
7. plass – #120 – Helge Rødås Nord Odal MCK / Solør MCK HD
8. plass – #19 – GUTTORM NYHUS – SOLØR MCK HONDA
DNS – #10 – LEIF KRISTIANSEN – SOLØR MCK HONDA
DNS – #98 Torbjørn Gundersen NMK Elverum / Solør MCK Buell
DNF – #24 TOMMY THOMSEN SOLØR MCK SUZUKI
Klasse: Classic Formula 80-87 F2 NORDIC OPEN / NORSK CUP – 13 deltakere
1. plass – #2 Sverre Saxegaard CRC – Honda
2. plass – #41 Klas Eriksson Kalmar MK /SE – Yamaha
3. plass – #11 Hans Riksfjord CRC – Yamaha
4. plass – #52 GEIR ABRAHAMSEN HOLMBERG SOLØR MCK HONDA
Klasse: Classic Sidevogn B NORDIC OPEN / NORSK CUP – 9 deltakere
1. plass – #1 Kjell Strømberg / Jonas Fosser – MCHK-R / SWE HS Weslake 900
2. plass – #11 Markus Andersson / Kent Strid MCHK-R / SWE BMW 997
3. plass – #7 Andreas Nærby / Anders Helgerud CRC / NMK Aurskog-Høland HONDA 750
4. plass – #3 ROLF HOLMLUND / MORTEN STORSVEEN SOLØR MCK KAWASAKI
Klasse: Classic Sidevogn D NORDIC OPEN / NORSK CUP – 5 deltakere
1. plass – #51 GEIR JOHNSEN / JIM JOHNSEN SOLØR MCK Yamaha
DNS – #55 Trond Stårvik / TOR LANGDALEN CRC / SOLØR MCK Suzuki
Klasse: 250 GP NORDIC OPEN / NORSK CUP – 4 deltakere
1. plass – #25 Oscar Winberg Västra MK, SE – Yamaha
DNS – #52 GEIR ABRAHAMSEN HOLMBERG SOLØR MCK HONDA
DNS – #12 OLAV AUNEMO SOLØR MCK YAMAHA
Søndag ble det 9 pallplasser, 5 første- 1 andre- og 3 tredjeplasser.
Totalt for helga ble det 17 pallplasser, derav 12 første- 1 andre- og 4 tredjeplasser.
Nok en gang rett og slett imponerende i dette selskapet som samler de beste i Skandinavia, i hvert fall i Classicklassene.
Klubben gratulerer med en flott helg.
Komplette resultatlister fra helgens løp finner du her; https://www.solormcklubb.no/live-timing.asp?mylaps=type,event,eventid,909008
Hjertelig takk for innsatsen!
Uten den store innsatsen dere gjør, hadde det ikke vært mulig å gjennomføre disse arrangementene.
Det står stor respekt av jobben dere gjør for klubben, og innsatsen og utførelsen av jobbene er imponerende. Dere har alle glimt i øye og ett stort humør uavhengig om det regner eller solen skinner, som gjør at jeg som formann er meget stolt av den innsatsen dere gjør.
Igjen en STOR TAKK TIL DERE ALLE SAMMEN
Terje Granheim
Formann Solør MCK
Supermotardcup Vålerbanen resultater fra søndagens løp!
Søndag ble 2. runde i åpen norsk supermotardcup kjørt.
Nedenfor finner du resultatene.
Klasse JUNIOR (1 deltaker):
Plass Navn Klubb Sykkelmerke Heat 1 2 3 SUM
1. – #111 Anders Engebak Rakkestad MK KTM 25 25 25 Totalt 75 poeng
Klasse Open (8 deltakere):
Plass Navn Klubb Sykkelmerke Heat 1 2 3 SUM
1. – #29 Jørgen G. Johansen Andebu MK Honda 25 25 20 Totalt 70 poeng
2. – #27 Roger Hoff NMK Trøgstad KTM 22 22 22 Totalt 66 poeng
3. – #12 Martin Haslestad Andebu MK Husaberg 14 18 25 Totalt 57 poeng
Klasse S1 – 450 (9 deltakere):
Plass Navn Klubb Sykkelmerke Heat 1 2 3 SUM
1. – #66 Sondre H. Haaverstad Oslo MK KTM 25 25 25 Totalt 75 poeng
2. – #55 Ronny Berget NMK Trøgstad KTM 22 20 20 Totalt 62 poeng
3. – #660 Michael J. Thomsen Oslo MK TM 16 22 22 Totalt 56
8. – #131 RENÈ RIISER SOLØR MCK KTM 14 13 13 Totalt 39 poeng
DNS – #666 TROND STUBERGH SOLØR MCK KTM 0 0 02 Totalt 0 poeng
Klasse S2 – 650 (3 deltakere):
1. – #8 Jon Grevæg NMK Trøgstad KTM 25 25 25 Totalt 75 poeng
2. – #42 VEGAR HJELLØDEGÅRD SOLØR MCK KTM 20 22 22 Totalt 64 poeng
3. – #48 Daniel Røed NMK Trøgstad Husaberg 22 DNS 20 Totalt 42 poeng
Komplette resultater finner du her;
https://www.solormcklubb.no/live-timing.asp?mylaps=type,event,eventid,909705
Supermotardcup Vålerbanen resultater fra lørdagens løp!
Supermotardcup Vålerbanen resultater fra lørdagens løp!
I helga blir 1. og 2. og runde i supermotardcupen avviklet på Vålerbanen med løp lørdag og søndag.
Denne gangen har arrangørklubben fått på plass om lag 27 % grus og jorddel med hopp og whoops.
Banen er på 1 353 meter og høster svært mange godord fra deltakerne.
Hvert løp hadde 3 heat i hver klasse, og 3 førere stiller fra Solør MCK.
Klasse JUNIOR (1 deltaker):
Plass Navn Klubb Sykkelmerke Heat 1 2 3 SUM
1. – #111 Anders Engebak Rakkestad MK KTM 25 25 25 Totalt 75 poeng
Klasse Open (7 deltakere):
Plass Navn Klubb Sykkelmerke Heat 1 2 3 SUM
1. – #27 Roger Hoff NMK Trøgstad KTM 22 25 20 Totalt 67 poeng
2. – #101 Oliver Andersson NMK Kongsberg Husaberg 25 16 25 Totalt 66 poeng
3. – #29 Jørgen G. Johansen Andebu MK Honda 18 22 22 Totalt 62 poeng
Klasse S1 – 450 (10 deltakere):
Plass Navn Klubb Sykkelmerke Heat 1 2 3 SUM
1. – #66 Sondre H. Haaverstad Oslo MK KTM 25 25 25 Totalt 75 poeng
2. – #105 Marius Notøy Sotra MXK KTM 20 22 22 Totalt 64 poeng
3. – #660 Michael J. Thomsen Oslo MK TM 22 18 16 Totalt 56
8. – #131 RENÈ RIISER SOLØR MCK KTM 12 14 13 Totalt 39 poeng
9. – #666 TROND STUBERGH SOLØR MCK KTM 13 12 12 Totalt 37 poeng
Klasse S2 – 650 (3 deltakere):
1. – #8 Jon Grevæg NMK Trøgstad KTM 25 25 25 Totalt 75 poeng
2. – #42 VEGAR HJELLØDEGÅRD SOLØR MCK KTM 20 22 22 Totalt 64 poeng
3. – #48 Daniel Røed NMK Trøgstad Husaberg 22 20 20 Totalt 62 poeng
Løpene fortsetter søndag med runde 2 i cupen. Start kl 09:00 (kvalifisering).
Løpene starter kl 10:00.
Komplette resultater finner du her;
https://www.solormcklubb.no/live-timing.asp?mylaps=type,event,eventid,909705
Resultatene regnes ut således:
1. pl. 2. pl. 3. pl 4. pl 5. pl 6. pl 7. pl 8. pl 9. pl 10. pl 11. pl 12. pl osv. til 20. pl
25 p 22 p 20 p 18 p 16 p 15 p 14 p 13 p 12 p 11 p 10 p 9 p osv. til 1 p
STARTBEKREFTELSE – startlister supermotardcup 2013 Vålerbanen 8. 9. juni!
Arrangøren har ved flere anledninger purret på å få oversendt transpondernummer for de som har egne transpondere. Så langt har vi bare mottatt 7 transpondernummer, og dette er altfor lite.
Vær så vennlig å send oss dette så tidtakerne kan få dette inn på sine lister. Takk for hjelpen.
STARTLISTER
Klasse JUNIOR:
#111 Anders Engebak Rakkestad Motorklubb KTM 85
Klasse OPEN:
#33 Kim-Remy Holtet Solør MCK Aprilia
#46 Thomas Hovelsrud NMK Trøgstad KTM
#48 Daniel Røed NMK Trøgstad Husaberg
#115 Eivind Husebø Os MC og MX klubb Husaberg
#535 Stig Skjerve Borg MCK KTM
Klasse S1-450
#12 Martin Haslestad Andebu Motorklubb Yamaha
#15 Martin Østerud OMS Husqvarna
#27 Roger Hoff NMK Trøgstad KTM
#29 Jørgen Galleberg Johansen Andebu Motorklubb Honda
#44 Fredrik Sebastian Scuden NMK Trøgstad Honda
#55 Ronny Berget NMK Trøgstad KTM
#66 Sondre Haukelidsæter Haaverstad Oslo MK KTM
#105 Marius Notøy Sotra MXK KTM
#131 Renè Riiser Solør MCK KTM
#222 Christoffer Grorud Andebu Motorklubb Yamaha
#502 Trygve Tørholen Rakkestad Motorklubb Husqvarna
#530 Michael Thomsen Oslo MK TM
#666 Trond Stubergh Solør MCK KTM
Klasse S2-650
#8 Jon Håkon Grevæg Rakkestad Motorklubb KTM
#11 Lars Erik Lindell NMK Trøgstad TM
#1126 Vegar Hjellødegård Solør MCK KTM
Tilleggsregler og tidsskjema finner dere på denne linken; https://www.solormcklubb.no/vis.asp?hvilkenID=2642&tabselect=nyheter
VIKTIG!
Denne informasjonen er å betrakte som en STARTBEKREFTELSE!
Er det noen spørsmål er det bare å sjekke tilleggsreglene for kontaktinformasjon.
Det er også MEGET VIKTIG for deltakerne å merke seg at i depotområdet har vi dessverre ikke fått ført frem strøm, så der MÅ deltakerne være selvforsynte med strøm fra egne aggregat ved behov.
Stevnets jury er informert om dette, og det er godkjent.
Velkommen til Vålerbanen og en flott ny og spennende supermotardbane!
Totalt suveren Thomas Sigvartsen i Superstock 600!
Resultater fra søndagens løp nedenfor.
Klasse: C 11 deltakere løp 2
1. plass – #23 Rolf Riediger Borg MCK Yamaha 1000
2. plass – #80 Eddie Mathisen Borg MCK Aprilia 1000
3. plass – #5 Steven Kvelland Borg MCK Yamaha 600
5. plass – #172 MATS GRAF SOLØR MCK HONDA 600
6. plass – #116 CHRISTINA MINGE SOLØR MCK YAMAHA 600
8. plass – #146 WENCHE KJÆRNLI SOLØR MCK SUZUKI 750
Klasse: Rookie 600 (2. runde Norgescup) – 19 deltakere
1. plass – #38 André Lovra Stavanger RR Yamaha
2. plass – #47 Per Åge Fosser Borg MCK Yamaha
3. plass – #15 Syver Anmarkrud Borg MCK – Yamaha
9. plass – #48 STIAN EDVARDSEN SOLØR MCK SUZUKI
DNS – #9 BJØRN HARALDSEN SOLØR MCK HONDA
DNS – #7 TRULS SVENDSEN SOLØR MCK YAMAHA Klasset opp til A-fører
Klasse ROOKIE 1000 (2. runde Norgescup) – 29 deltakere
1. plass – #93 Klaus Nilsen ACM Yamaha
2. plass – #70 Tor Eskil Lian ACM Honda
3. plass – #91 OLE STENE SOLØR MCK HONDA
10. plass – #79 TRULS A. HJORTNÆS SOLØR MCK YAMAHA
16. plass – #89 LOTTE A. HORNE SOLØR MCK SUZUKI
19. plass – #96 ANDERS VALLE SOLØR MCK SUZUKI
20. plass – #82 ALEM DULEC SOLØR MCK SUZUKI
DNF – #75 JOAKIM LUNDBY SOLØR MCK HONDA
Klasse: Nasjonal 600 (2. runde Norgescup) – 6 deltakere
1. plass – #14 HÅVARD STAMSTAD SOLØR MCK YAMAHA
2. plass – #15 Syver Anmarkrud Borg MCK – Yamaha
3. plass – #17 IVAR ØDEGÅRD – SOLØR MCK SUZUKI
4. plass – #18 FINN KRISTIANSEN SOLØR MCK YAMAHA
5. plass – #30 JON TERJE ØDEGAARD SOLØR MCK HONDA
Klasse: Nasjonal 1000 (2. runde Norgescup) – 9 deltakere
1. plass – #90 Arnstein Jårvik Stavanger RR Suzuki
2. plass – #70 Tore Stene Kristiansand MXK Suzuki
3. plass – #80 JONATHAN KJØSTERUD SOLØR MCK SUZUKI
4. plass – #100 VIDAR MOE SOLØR MCK SUZUKI
5. plass – #61 OVE MAGNE BERGE SOLØR MCK HONDA
7. plass – #96 ANDERS VALLE SOLØR MCK SUZUKI
DNS – #95 JAN AKSEL BJØLSETH SOLØR MCK SUZUKI
Klasse: Superstock 600 (2. runde Norsk Mesterskap) – 16 deltakere
1. plass #15 THOMAS SIGVARTSEN SOLØR MCK – HONDA
2. plass – #99 Erik Lindstrøm Borg MCK Yamaha
3. plass – #49 Trym T. Johansen Borg MCK Honda
6. plass – #41 STINIUS VIKING ØDEGÅRD SOLØR MCK YAMAHA
DNF – #17 TRULS SVENDSEN SOLØR MCK YAMAHA
Klasse: Superstock 600 (2. runde Norsk Mesterskap) – 16 deltakere
1. plass #15 THOMAS SIGVARTSEN SOLØR MCK – HONDA
2. plass – #72 Alf G. Joranger Borg MCK Yamaha
3. plass – #99 – Erik Lindstrøm – Borg MCK – Yamaha
4. plass – #41 STINIUS VIKING ØDEGÅRD SOLØR MCK YAMAHA
7. plass – #17 TRULS SVENDSEN SOLØR MCK YAMAHA
Klasse: Superbike (1. runde Norsk Mesterskap) – 27 deltakere
1. plass – #61 Daniel Kubberød Moss MCK Honda
2. plass – #41 Norvald Haaland Borg MCK Yamaha
3. plass – #33 Carl Berthelsen Borg MCK Suzuki
13. plass – #57 ØYVIND B. TØRNBLAD SOLØR MCK BMW
15. plass – #55 KENT F. SKJØNSBERG BORG MCK SUZUKI
21. plass – #54 VEGARD HALDEN SOLØR MCK SUZUKI
22. plass – #13 ERIK SAGMO SOLØR MCK SUZUKI
DNF – #44 EVEN FLAAT SOLØR MCK HONDA
DNF – #8 CHRISTIAN RUSTBERGGAARD SOLØR MCK HONDA
Klasse: Superbike (2. runde Norsk Mesterskap) – 27 deltakere
1. plass – #33 Carl Berthelsen Borg MCK Suzuki
2. plass – #61 Daniel Kubberød Moss MCK Honda
3. plass – #41 – Norvald Haaland – Borg MCK – Yamaha
9. plass – #8 CHRISTIAN RUSTBERGGAARD SOLØR MCK HONDA
15. plass – #44 EVEN FLAAT SOLØR MCK HONDA
16. plass – #57 ØYVIND B. TØRNBLAD SOLØR MCK BMW
18. plass – #54 VEGARD HALDEN BORG MCK SUZUKI
21. plass – #13 ERIK SAGMO SOLØR MCK SUZUKI
DNF – #55 KENT F. SKJØNSBERG BORG MCK SUZUKI
Dette ga søndag 12 premieplasser til deltakerne fra MCK. 3 første-, 3 tredje-, 3 fjerde- og 3 femteplasser.
Totalt for helga ga dette imponerende 21 premieplasser til deltakerne fra MCK.
6 første-, 4 tredje-, 5 fjerde- og 6 femteplasser.
GRATULERER til alle sammen for en fantastisk helg!
Komplette resultater fra helgens løp og kvalifisering finner du på denne linken;
http://www.mylaps.com/en/events/905710